Nauczanie matematyki w siódmej klasie

Aktualnie podręcznik matematyka klasa 7 to książka zaliczająca się do podstawy programowej klas siódmych w szkołach podstawowych. Oznacza to tyle, że uczniowie mają obowiązek posiadać tenże podręcznik, gdyż to właśnie z niego przyjdzie im przez kolejny rok poznawać matematykę. Jakie informacje znajdziemy w środku? Czy w zestawie znajduje się też zeszyt ćwiczeń?

Nowe wydanie

Nowe wydanie podręcznika do matematyki sprawiło, że wewnątrz pojawiły się dodatkowe materiały, a niektóre fragmenty uległy poprawie. Z książki zniknęły niejasne zadania oraz błędy merytoryczne czy obliczeniowe. Dzięki temu nauka przebiega o wiele łatwiej, a zagadnienia teoretyczne są bardziej przystępne, a przez to i zrozumiałe (twórcy postawili na prosty i nieskomplikowany język). Ogromną zaletą tego podręcznika jest jego uniwersalność oraz dostosowanie do różnorakich potrzeb uczniów. Oznacza to tyle, że i słabszy, i lepszy uczeń znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla jeszcze ambitniejszych pasjonatów matematyki przeznaczona została sekcja z zadaniami specjalnymi. Te nie wchodzą w skład podstawowego programu nauczania, jednak jak najbardziej mogą być wykonane przez chętnych uczniów, po wcześniejszym skonsultowaniu się z nauczycielem.

Zróżnicowane zadania

Każdy kolejny temat lekcji skupia się na innym zagadnieniu, w dodatku cały podręcznik podzielony jest na kilka podstawowych działów. Te ułatwiają się poruszanie po książce oraz sprawiają, że dostęp do wybranych treści jest o wiele prostszy. Warto zaznaczyć, że każdej lekcji poza teoretycznymi zagadnieniami towarzyszą i te praktyczne. W tej sekcji zawsze znajdziemy zadania o zróżnicowanym poziomie trudności. Ich wybór zależny jest od decyzji nauczyciela. Podręcznik stawia ogromny nacisk na to, aby uczeń nie popadł w rutynę. Każde zadanie skupia się na innym zagadnieniu, a także opisuje sytuacje znane nam z życia codziennego. Dzięki temu uczniowi trudno jest się nudzić.